AKTUALNOŚCI

  1. pl
  2. en

Norweskie

Fundusze

Kiedy Złotów ruszy z Funduszami Norweskimi?

28 lutego 2022

Dopełniono wszelkich formalności, a zmiany w projekcie zostały zaakceptowane czego efektem jest oficjalne podpisanie umowy. 22.02.2022 r. Adam Pulit – Burmistrz Miasta Złotowa podpisał umowę z  Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie projektu pn. „Złotów. Wielkopolskie Zdroje” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. W związku z pandemią podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Miejskim z zastosowaniem podpisu elektronicznego.

- Cieszę się, że w końcu możemy oficjalnie rozpocząć działania dotyczące realizacji projektu „Złotów Wielkopolskie Zdroje” – mówi Adam Pulit Burmistrz Złotowa  - Jest to zwieńczenie wielu miesięcy ciężkiej pracy i zaangażowania kilkudziesięciu osób, które mam nadzieję z satysfakcją będą za parę lat podziwiały efekty swoich działań. – dodaje Burmistrz – Jedynym czynnikiem budzącym mój niepokój jest czas na realizację wszystkich zadań, jednak wiem, że zespoły, które zostały powołane do pracy nad projektem intensywnie pracowały przez cały czas i tylko czekały na zielone światło, zatem od razu zabieramy się do pracy!

Projekt składa się z wielu różnorodnych przedsięwzięć, jednak zgodnie z założonym harmonogramem rozpoczynamy od zadań, które będą wymagały czasu np. zbadania źródeł zanieczyszczeń jeziora Zaleskiego i poszukiwania surowców leczniczych na terenie Miasta. Równocześnie przygotowujemy koncepcję rozbudowy i modernizacji systemu ścieżek rowerowych na terenie miasta. Na budynkach publicznych Przedszkolu Publicznym nr 3 i Urzędzie Miejskim w Złotowie zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Dodatkowo ruszy budowa nowej siedziby WTZ przy ulicy Obrońców Warszawy oraz remont budynków przy wieży wodociągowej, w której swoją siedzibę znajdą biuro karier oraz Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych.  Rozpoczął się również proces projektowania:

  • uzbrojenia terenu inwestycyjnego przy ulicy Powstańców,

  • campingu oraz boiska treningowego,

  • rozbudowy pływalni Laguna,

  • pomostu na Jeziorze Miejskim.

Opracowujemy również dokumentację dla amfiteatru.

– 2022 rok będzie rokiem pełnym nowych wyzwań nie tylko ze względu na Fundusze Norweskie, ale również na budżet. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i obecnie działamy w trybie awaryjnym, ponieważ czekamy na decyzję z Regionalnej Izby Obrachunkowej. – mówi Adam Pulit – Podjęcie uchwały budżetowej i jednocześnie nie uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej przez większość Radnych jest chyba pierwszą taką sytuacją w skali kraju. Realizowane są podstawowe zadania niezbędne do funkcjonowania Miasta, ale wszystkie pozostałe działania zostały wstrzymane. Mimo wszystko mam nadzieję, że w najbliższym czasie rozpoczniemy pracę „pełna parą”. – dodaje Burmistrz.

 

Relacja z podpisania umowy!