AKTUALNOŚCI

  1. pl
  2. en

Norweskie

Fundusze

Czy Złotów jest otwarty na osoby z niepełnosprawnościami?

10 czerwca 2022
Tego dowiemy się już niedługo! Adam Pulit - Burmistrz Złotowa 9.06.2022 r. podpisał umowę z Konsorcjum: T10 Prosta Spółka Akcyjna na zadania:
„Wykonanie audytu dostępności architektonicznej do przestrzeni publicznej 5 lokalizacji/miejsc na terenie Gminy Miasto Złotów”
„Wykonanie audytu dostępności architektonicznej 10 obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Złotów”
Podmioty publiczne zapewniają dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami przez stosowanie uniwersalnego projektowania lub racjonalnych usprawnień. W ramach zapewniania dostępności podejmują działania mające na celu:
uwzględnianie ich potrzeb w planowanej i prowadzonej przez ten podmiot działalności;
usuwanie barier, a także zapobieganie ich powstawaniu.
Przeprowadzone zostanie kompleksowe badania przestrzeni publicznych i budynków użyteczności publicznej, pod kątem dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami
Badanie zostanie przeprowadzone pod kątek szerokiej grupy użytkowników: nie tylko osób z niepełnosprawnością, ale także m.in. seniorów, dzieci i opiekunów z dziećmi, osób z wózkami dziecięcymi, kobiet w ciąży, osób z bagażem, osób o niestandardowych wymiarach ciała, osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących oraz niedosłyszących, osób z ograniczeniami psychicznymi i umysłowymi, osób z czasową niepełnosprawnością!
Jest to kolejny krok w stronę realizacji marki "Złotów. Wielkopolskie Zdroje", która zakłada, że Złotów ma być miastem wygodnym do życia, pracy i nauki!
Wszystkie działania są realizowane w ramach projektu pod nazwą Złotów. Wielkopolskie Zdroje finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu Państwa